27 Ekim 2020 Salı

Karavancılar Maden Deresinde

karavancilar-maden-deresinde

Asya karavan grubuna mensup 30 karavancı, Sakarya Kocaali Maden Deresinde buluştu. Maden Deresi kamp alanında 3 gün süresince konaklayacaklar.
08 Mayıs 2014 Perşembe 19:15

Karavancı Şaban Mergül öncülüğünde düzenlenen ve Maden Deresinde buluşan 30 karavancı 3 günlük kamp yapacaklar. Aralarında Türkiye Kamp ve karavan Federasyonu Başkanı Erdal Ötügen, Asya kamp ve karavan derneği Yönetim kurulu başkanı Soner Ertuğrul’da katıldı. Maden deresi kamp alanına yerleşen karavancılar 3 gün muhteşem bir şekilde kamp yapacaklar.  

Asya kamp ve karavan derneği Yönetim Kurulu başkanı Soner Ertuğrul şunları söyledi, dostlarımızla Maden Deresine geldik. İstanbul, Bursa ve Sakarya’dan gelen karavancılarla burada buluştuk. Burası gerçekten muhteşem bir yer. Başkan Ertuğrul, karavancılık bir yaşam bicimidir. Doğada yaşamak, kentleşmenin sıkışık ruhsal yapısından bir an içinde olsa kurtulmak ve farklı kültürleri tanımak ve yaşamak bizleri bir araya getiren önemli öğelerdir. Kültürel olarak paylardır dedi.


Türkiye Kamp ve karavan Federasyonu Başkanı Erdal Ötügen ise şunları söyledi, bizler baharla birlikte gezilere başlıyoruz. Buraya daha evvel hiç gelmemiştik. Ve ilk defa geliyoruz. Şu anda 18 karavanla geldik ve 12 karavan daha gelecek. Ülkemizin alternatif karavancılık turizmini Ülkeye tanıtmaya çalışıyoruz. Ötügen şöyle konuştu, Ayrıca karavan turizmin en büyük özelliği ise alt yapısı olmayan bir sektördür. Hiç bir tesise ihtiyacımız yoktur. Düz bir alan ve bu alanda elektrik, su ve tuvalet koyun, işte ihtiyacımızın hepsi bu kadar, ayrıca karavancı yöre insanını kazandırır. Gittiği yere para bırakır. Yöre insanı kazanır. Karavan ve kamp turizminin Maden Deresinin çok uygun olduğunu belirten Ötügün, Karavancılık doğa ve çevreyi sevmektir. Burada lüks yoktur. Doğa ve doğanın tüm güzelliği vardır dedi.


Maden Deresi Turistik İşletme Müdürü Soner Kazancı ise şunları söyledi, karavancıların kampımıza gelmeleri bizleri oldukça mutlu etmiştir. Kamp yapan karavancılara her türlü imkânları sunuyoruz. Su elektrik gibi bir takım ihtiyaçları karşılıyoruz. Kocaali’nin turizimden hak ettiği değeri alamadığını ifade eden Kazancı, kocaali turizm açısından büyük değerlere sahip olsa da pastadan hak ettiği payı alamıyor. Avrupa en ufak değerini ön plana çıkartarak fayda sağlarken bizler sahip olduğumuz değerlerin üzerini kapatıyoruz. 

Bölgede Maden deresi Turizm tesisleri olarak tarihi yapıları ön plana çıkartmak için gereken hassasiyeti gösteriyoruz. Kocaali’nin karavan turizminden gereken payı alması ve gelen yerli ve yabancı turistlere ev sahipliği yapabilmesi için bu tesisi hizmete soktuk. İnsana verilen değeri projelere de yansıtarak çalışmalarına devam ettiklerini kaydeden Kazancı, bu anlayışımızın meyvesini almaya başladık. Bizim için bu bir başlangıç olacak, daha kaliteli hizmet anlayışıyla insanları Maden Deresinde gülümsetmeye devam edeceğiz diye konuştu.

Haber okunma sayısı: 2451

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


KARASUDAN HABERLER

Karasu Belediyesi Ekim Ayı Meclis Toplantısı

Karasu Belediyesi Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı 04.10.2017 Tarihinde Saat 14.00’ de Belediye Meclis Salonunda

Karasu’da Aşure Sofrası

Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, Muharrem ayı bundan dolayı vatandaşlara aşure dağıttı.

Karasu’da Trafik Haftası Etkinlikleri

Karayolu ve Trafik Haftası Karasu İlçesinde çeşitli Etkinliklerle kutlanıyor

Ceviz Ye Sağlıklı Yaşa

Karasu Ziraat Odası Başkanı Fikri Hordoloş, Cevizin birçok hastalığı iyi geldiğini, bünyesinde içerdiği

Muharrem İnce Karasu'da

Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkan Vekili Muharrem İnce, Karasu ilçesinde Belediye Başkan Adayı tanıtımı ve

Karasu Mayıs Ayı Nöbetci Eczane Listesi

Karasudaki eczanelerin Nöbet çizelgesi

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

SAKARYA - HAVA DURUMU

SAKARYA

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
5 hit, 3 ziyaretçi, 3 ziyaret
Bu ay:
150 hit, 34 ziyaretçi, 39 ziyaret
Toplam:
53837 hit, 19402 ziyaretçi, 21517 ziyaret