27 Ekim 2020 Salı

Taraklı ve Geyve’de 165 kilometrelik yeni hat

tarakli-ve-geyvede-165-kilometrelik-yeni-hat

Taraklı ve Geyve’nin yüksek kesimlerinde yer alan 33 mahalle amacıyla yaşama geçirilen 45 milyonluk dev projede çalışmaların devam ettiğini bildiren SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, “İki ilçemizde 33 mahallemiz amacıyla 165 kilometrelik yeni bir içmesuyu hattı inşa ediyoruz.
04 Ekim 2017 Çarşamba 16:10

Gelecek nüfus projeksiyonlarını öneme alarak planladığımız proje ile 10 bin nüfusun içmesuyu ihtiyacını karşılayabilecek bir çalışma yapıyoruz” dedi. kocaali

 

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, Taraklı ve Geyve’nin yüksek kesimlerinde yer alan 33 mahalle amacıyla yaşama geçirilen projede 900 metre rakımda çalışmaların devam ettiğini açıkladı. Dr. Rüstem Keleş, “45 milyon lira değerinde yatırım yaparak Taraklı ve Geyve ilçelerimizin yüksek kesimlerinde yer alan 33 mahallemiz birleşik bir içmesuyu ağı kuruyoruz. Ekiplerimiz Taraklı’ya bağlı Avdan bölgesinde, 900 metre rakımda çalışmalarını sürdürüyor. Proje ile ilçelerimizin en yüksek noktalarına kadar daha sıhhatli ve daha bol içmesuyu ulaştırmak amacıyla çalışıyoruz” diye konuştu.

 900 metreye kaliteli su

Projenin istikbal nüfus projeksiyonlarının öneme alınarak hazırlandığını dile getiren SASKİ Genel Müdürü Dr. Rüstem Keleş, “İki ilçemizde 33 mahallemiz amacıyla 165 kilometrelik yeni bir içmesuyu hattı inşa ediyoruz. 10 bin nüfusun içmesuyu ihtiyacını karşılayabilecek bir çalışma yapıyoruz. Ekiplerimiz 3 değişik noktada çalışmalarını sürdürüyor. Bir yandan yüksek nitelikte borulardan meydana gelen hatlar inşa edilirken bir yandan da son derece çağdaş 8 adet içmesuyu depomuz yükseliyor. Projemizi etaplar durumunda tamamlayarak kısım kısım mahallelerimize daha kaliteli içmesuyu vereceğiz” ifadelerini kullandı. 

10 bin nüfus amacıyla

Dr. Rüstem Keleş, “Proje ile Taraklı ve Geyve’de yaşam sürdüren vatandaşlarımız en az 100 sene içmesuyu manasında hiçbir sorun yaşamayacaklar. Şuanda söz hususu 33 mahallemizde aşağı yukarı 6 bin vatandaşımız yaşıyor. Geleceğe dönük olarak plan edilen projemiz ise 10 bin nüfusun içmesuyu ihtiyacını karşılayabilecek şekilde hazırlandı. İnşallah süratli bir şekilde hattımızı döneme alarak vatandaşlarımıza doğal, arıtılmış ve el değmemiş yeraltı sularını vatandaşlarımızın musluklarına ulaştıracağız. İleriki senelerde hattımız Ballıkaya Barajı ve Akçay Barajı ile birleşik olabilecek. Taraklı ve Geyve ilçelerimizin yüksek kesimlerinde yer alan 33 mahallemize dünya standartlarında sıhhatli, bol ve kesintisiz içmesuyu ulaştıracağız” dedi.

 

 

SBB Basın Şube Müdürlüğü

Haber Kaynağı: KoH

Haberin etiketleri:

geyve yeni hat, taraklı


Haber okunma sayısı: 1040

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


KARASUDAN HABERLER

Karasu Belediyesi Ekim Ayı Meclis Toplantısı

Karasu Belediyesi Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı 04.10.2017 Tarihinde Saat 14.00’ de Belediye Meclis Salonunda

Karasu’da Aşure Sofrası

Karasu Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu, Muharrem ayı bundan dolayı vatandaşlara aşure dağıttı.

Karasu’da Trafik Haftası Etkinlikleri

Karayolu ve Trafik Haftası Karasu İlçesinde çeşitli Etkinliklerle kutlanıyor

Ceviz Ye Sağlıklı Yaşa

Karasu Ziraat Odası Başkanı Fikri Hordoloş, Cevizin birçok hastalığı iyi geldiğini, bünyesinde içerdiği

Muharrem İnce Karasu'da

Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkan Vekili Muharrem İnce, Karasu ilçesinde Belediye Başkan Adayı tanıtımı ve

Karasu Mayıs Ayı Nöbetci Eczane Listesi

Karasudaki eczanelerin Nöbet çizelgesi

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

SAKARYA - HAVA DURUMU

SAKARYA

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
5 hit, 3 ziyaretçi, 3 ziyaret
Bu ay:
150 hit, 34 ziyaretçi, 39 ziyaret
Toplam:
53837 hit, 19402 ziyaretçi, 21517 ziyaret